Auta z instalacją LPG

Potrzeba przemieszczania się na coraz to dalsze odległości sprawia, że posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach wydaje się wręcz koniecznością. Tylko mieszkańcy faktycznie wielkich aglomeracji, gdzie występuje doskonale rozwinięta komunikacja publiczna, mogą nie zwracać uwagi na taki stan rzeczy. Nie mniej jedynie jeżeli pracują w takich dzielnicach miasta, gdzie ta komunikacja publiczna działa bez zakłóceń i to w miarę często. Cóż zrobić skoro jednakże większość ludzi w Polsce żyje w małych miejscowościach i każdego dnia muszą pokonać przynajmniej kilkanaście kilometrów do miejsca zatrudnienia?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż paliwo do samochodu staje się coraz to droższe. Państwo obkłada je coraz to większymi podatkami i zrzuca winę za podwyżki na rosnące ceny ropy na wolnym rynku. Gdy ktoś jednak nie ma alternatywy, bo w jego okolicy nie jeżdżą pociągi, a PKSy już dawno zbankrutowały, to musi kupić choćby najtańszy, ale dalej jeżdżący samochód, żeby miał się jak dostać do pracy. Przy poziomie płac na prowincji nie można się pogodzić z cenami benzyny, z tego powodu niesłabnącą popularnością cieszą się nadal w Polsce auta na gaz.

Różnie mówi się o instalacji LPG w samochodzie. Niektórzy uważają, że to najgorsze co można zrobić z autem, inni dziękują za tę możliwość gdyż pozwala im ona tanio jeździć. Popularność instalacji LPG w samochodach wcale nie spada. Obecnie bez problemu można nawet zakupić fabrycznie nowy samochód wyposażony w instalację gazową. Przynajmniej kilku liczących się producentów aut daje taką możliwość. Auta te są wszak przynajmniej o kilka tysięcy droższe od tradycyjnych benzyniaków i ktoś kto wybiera auto na gaz z powodów finansowych mało kiedy decyduje się na taki wydatek. Na szczęście nie trzeba nawet wystawiać się na koszt montażu instalacji LPG w swym aucie. Rynek motoryzacyjny pod tym względem jest już dosyć dojrzały i zmieniając auto można bez żadnych kłopotów kupić używane auto, które już ma zamontowaną instalację gazową.